Michelin beweert dat er “geen ontslagen” zijn, maar er vinden stilzwijgende gedwongen ontslagen plaats - werkgeversreview Anonieme werknemer bij Michelin

1,0
3 nov 2025
Anonieme werknemer
Aanbevelen
Goedkeuring directeur
Zakelijk vooruitzicht

Pluspunten

Sterke merknaam. Leermogelijkheden en contact met collega's van over de hele wereld.

Minpunten

Michelin promoot zichzelf als een bedrijf dat nooit ontslagen doorvoert, maar de realiteit is heel anders. In plaats van openlijk te communiceren over personeelsreducties, worden werknemers discreet gedwongen ontslag te nemen. HR informeert werknemers – vaak zonder voorafgaande kennisgeving – dat hun functie is “opgeheven”, “boventallig” is verklaard of “niet langer nodig is”. Wanneer HR om documentatie vraagt die uitlegt waarom de functie wordt geschrapt, weigert deze ook maar iets officieels te verstrekken. Om het nog erger te maken, worden werknemers onder druk gezet om hun ontslag in te dienen met “persoonlijke redenen” in plaats van de daadwerkelijke reden – dat hun functie is geschrapt. Het hele proces is ontworpen om het te laten lijken op een vrijwillig vertrek in plaats van een ontslag. Deze praktijk lijkt te worden ondersteund door zowel de lokale HR als het hoger management, waaronder managers uit Frankrijk. Het is een teleurstellende en onethische manier om met personeelswisselingen om te gaan, vooral voor een bedrijf dat publiekelijk beweert respect, transparantie en langetermijnwaarden voor werkgelegenheid hoog in het vaandel te hebben staan.

avatar
Reactie van Michelin
6mo
We begrijpen dat uw ervaring mogelijk niet aan uw verwachtingen voldeed en we stellen uw feedback zeer op prijs. Laten we samen een betere weg inslaan – neem contact met ons op via feedbacks@michelin.com.

Ontdek andere reviews over Michelin

5,0
28 mei 2026
Aanbevelen
Goedkeuring directeur
Zakelijk vooruitzicht

Pluspunten

Amazing culture and great people

Minpunten

Large company and moves at a slower pace

1,0
31 mei 2026
Aanbevelen
Goedkeuring directeur
Zakelijk vooruitzicht

Pluspunten

Great pay. Made 150k per year straight out of college

Minpunten

Poor management. From top to bottom.

Bekijk reviews op: Nuttig|Beoordeling|Datum|Alle